10.5 C
Tiranë
HomePolitikeZyrtarizohen emrat e ministrave të qeverisë 'Hoti'. Ja emrat:

Zyrtarizohen emrat e ministrave të qeverisë ‘Hoti’. Ja emrat:

Zyrtarizohen emrat e ministrave të qeverisë ‘Hoti’ e cila pritet të votohet nesër në Kuvendin e Kosovës.

Sot,u mbajt takimi i kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa i cili u deklarua pas takimit.

I mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti ka shpalosur emrat e ministrave nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

“Driton Selmanaj – Zëvendëskryeministër, Ministrja aktuale e arsimit, Hykmete Bajrami, pritet të udhëheqë ministrinë e Financave, Vlora Dumoshi, mbetet në ministrinë e Kulturës, Agim Veliu kthehet në pozitën e ministrit të Punëve të Brendshme, i shkarkuar nga Kurti. Arban Abrashi, ministër i Infrastrukturës dhe Ambientit, Besian Mustafa, ministër i Bujqësisë, Anton Quni, ministër i Mbrojtjes si dhe Ministër i Shëndetësisë, Armend Zemaj”, ka deklaruar Hoti.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,792FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment