8.5 C
Tiranë
HomeSportZyrtare: 5 zëvendësime edhe në Serie A

Zyrtare: 5 zëvendësime edhe në Serie A

Tashmë është zyrtare.

Edhe në Serie A do të lejohen 5 zëvendësime për pjesën e mbetur të sezonit, ashtu si në pothuajse gjitha ligat evropiane.

Kjo ide erdhi menjëherë pas pandemisë së koronavirusit, në mënyrë që ekipet t’i ruajnë futbollistët nga dëmtimet.

Serie A do të rinisë me 20 Qershor, pak ditë pasi të mësohet fituesi i Kupës së Italisë, pasi futbolli në Itali kthehet më ndeshje gjysmëfinale të Kupës dhe më pas menjëherë do të zhvillohet edhe finalja.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment