8.5 C
Tiranë
HomeAktualitet"Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara", Rama uron Amerikën për Festën e...

“Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara”, Rama uron Amerikën për Festën e Pavarësisë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë së SHBA.

Rama e ka bërë urimin me anë të një video, ku shihen disa nga figurat më të shquara në historinë e Amerikës, ku nuk mungon Abraham Lincoln, Woodrow Wilson, George Bush, John Kennedy dhe Martin Luter King.

Pamjet në video janë edhe nga ardhja e Presidentit George Bush në Shqipëri, ndërsa shihet pjesa e fjalimit të tij, kur shprehet se Kosova do të jetë e pavarur.

SHBA njihen si një nga mbështetësit më të mëdhenjë të Shiqpërisë, ndërsa ishin edhe mbështetësit kryesorë që Kosova të shpallte pavarësinë nga Serbia.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment