“Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara”, Rama uron Amerikën për Festën e Pavarësisë (VIDEO)

0
36

Kryeministri Edi Rama ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë së SHBA.

Rama e ka bërë urimin me anë të një video, ku shihen disa nga figurat më të shquara në historinë e Amerikës, ku nuk mungon Abraham Lincoln, Woodrow Wilson, George Bush, John Kennedy dhe Martin Luter King.

Pamjet në video janë edhe nga ardhja e Presidentit George Bush në Shqipëri, ndërsa shihet pjesa e fjalimit të tij, kur shprehet se Kosova do të jetë e pavarur.

SHBA njihen si një nga mbështetësit më të mëdhenjë të Shiqpërisë, ndërsa ishin edhe mbështetësit kryesorë që Kosova të shpallte pavarësinë nga Serbia.

Lini një përgjigje