24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Zona të tëra pa energji elektrike në Tiranë për shkak të…

Zona të tëra ndodhen pa energji elektrike në Tiranë.

Kompania OSHE njofton se ka ndodhur një defekt në nënstacionin rajonal të OST-së, duke lënë pa drita Paskuqanin, Bathorren dhe një sërë zonash në kryeqytet.

Njoftimi:

Për shkak të një defekti në NST Rajonal të OST, kanë mbetur pa energji disa fidera 20/kV që furnizojnë me energji zonat:

Rruga “Siri Kodra”, rruga “Bajram Curri”, rruga “Mine Peza”, Rruga “8 Marsi”, rruga “Mehmet Brocaj”, rruga “Ferit Xhajko”, rruga “Gjon Buzuku”, rruga “Ibrahim Buzhiqi”, Rruga “5 Maji”, Medreseja, rruga “Niko Avrami”, Allias, rruga “Halil Beka”, Rruga ” Besa”, “Rruga e Dibres”, Bathore.

Grupet e OST e OSHEE janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit dhe rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit