Zinedine Zidane pas ndeshjes!

0

“Fitore e merituar. Eshte e pamundur te mos pesosh ne gjithe kohes por tani po bejme shume mire. Nuk duam te rrezikojme asgje dhe prandaj nuk kemi shume raste kunder per te pesuar. Kalendari nuk do te ndryshoje edhe pse lojtaret jane te lodhur. Ndeshjet e fundit kane patur mungesen e rrjedhshmerise por jo edhe sot.”

“Coutois eshte shume ne forme. Ai eshte nje lojtar shume i rendesishem per ne dhe ka nje ndikim madhor ne skuader.”

“Padyshim qe jam i kenaqur me sezonin e pare te Mendyt. Ai eshte ne nivelin qe duam dhe ky eshte nje lajm i mire. Ka ardhur ketu per te treguar se cfare eshte ne gjendje per te bere dhe po e tregon ndeshje pas ndeshje. Jemi vertete te kenaqur me performancen e tij. Menyra se si Mendy i bashkohet sulmit eshte thelbesore.”

“Nuk mendoj se Benzema ka dicka. Ishte thjesht nje mase mbrojtese zevendesimi i tij. Benzema mund te qendronte ne fushe sepse ishte vetem nje goditje. Ishte pak i tronditur ne pushimin e pjeseve por me pas ishte mire ne te dyten. Nuk mendoj se eshte dicka e madhe. Ai nuk eshte ankuar per dicka.”

“Nuk e di nese James do te luaje me per Real Madridin.”

Leave a Reply