8.5 C
Tiranë
HomeAktualitetZbulohet skenari i Ramës për të përçarë opozitën: Të ndryshohet Kushtetuta, partitë...

Zbulohet skenari i Ramës për të përçarë opozitën: Të ndryshohet Kushtetuta, partitë të futen të vetme në zgjedhje (DOKUMENTI)

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka zbuluar një skenar të kryeministrit Edi Rama mbi koalicionet parazgjedhore ku subjektet politike duhet të futen të vetme në zgjedhje, dhe lind natyrshëm ideja se kjo e favorizon kreun e qeverisë duke marrë në konsideratë zgjedhjet e kaluara të përgjithshme ku siguroi i vetëm si drejtues i një force politike mandatet për të qeverisur.

Sipas Alibeajt, Rama po t nton të ndajë para zgjedhjeve LSI-në dhe PD-në duke i çuar të vetme në zgjedhje ndërsa këtë e argumenton me parandjenjën e kryeministrit se po e humbet pushtetin.

Ai shkruan përkrah propozimeve të Ramësqë ka bërë publike në rrjetet sociale se pasi i ngeci sharra në gozhdë me komisionerët e depolitizuar po përpiqet të mos lejojë opozitën të paraqitet e bashkuar.

“Kùfoma politike me emrin Edi Rama e nxorri koken me ne fund! Fundin e ka te sigurt: hùmbje politike dhe ndèshkim ligjor per ate cka i ka bere ketij vendi dhe shqiptareve! Fillimisht deshi ti vídhte zgjedhjet me njerezit e shtetit qe i ka te punesuar, duke i shitur si “komisionere te depolitizuar”.

I ngeci sharra ne gozhde! Tashme po perpiqet qe ne zgjedhje te mos lejoje Opoziten te paraqitet e bashkuar! Kerkon te ndryshoje Kushtetuten per te hequr koalicionet !!! Nuk thote kot populli: qenit kur i vjen ngòrdhja, shkon e …. ne dere te xhamise!”, shkruan Alibeaj.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment