12.5 C
Tiranë
HomeLifestyleZakonet e meshkujve që shkatërrojnë besimin në martesë

Zakonet e meshkujve që shkatërrojnë besimin në martesë

Dihet që besimi është pjesa kryesore e çdo lidhjeje dashurie. Është e vështirë të ndërtohet, dhe është kaq e lehtë të shembet.

Më poshtë mund të shihni se cilat zakone që meshkujt i përdorin shkatërrojnë besimin në një lidhje dhe martesë:

  1. Ai nuk është kurrë gati për kompromis

Është e pamundur të ndërtosh një marrëdhënie, e lëre më të besosh me një partner që nuk e kupton rëndësinë e kompromisit. Kjo tregon se nevojat e tij janë më të rëndësishme se tuajat. Në atë rast, nuk mund të prisni mbështetje emocionale prej tij kur keni nevojë për të, tha psikologia Jane Greer. Në çdo marrëdhënie të suksesshme, partnerët duan ta bëjnë njëri -tjetrin të lumtur, dhe shmangia e kompromisit tregon egoizëm dhe papjekuri.

  1. Ai nuk është kurrë aty kur keni nevojë për të

A i anulon takimet e minutës së fundit dhe nuk u përgjigjet telefonatave apo mesazheve tuaja? Besimi nuk ndërtohet me fjalë, por me vepra, dhe pjesa themelore e besimit është ndjenja se mund të mbështeteni te partneri kur keni nevojë.

  1. Ai nuk mund të pranojë se ka gabuar ose të kërkojë falje

Nëse ai ka gjithmonë të drejtë, kjo do të thotë që (sipas logjikës së tij) ju jeni gjithmonë të gabuar, dhe kjo është e pamundur. Ne të gjithë bëjmë gabime, themi gjëra të gabuara, por madhështia e një njeriu manifestohet në gatishmërinë e tij për të pranuar gabimet dhe për të kërkuar falje për to. Nëse partneri juaj refuzon, është një njeri që thjesht nuk di si të marrë përgjegjësinë për veprimet e tij, shkruan KP.

  1. Ikën kur duhet të dërgojë një mesazh ose të bëjë një telefonatë

Fshehja e gjërave të tilla të përditshme e vë një grua në një dilemë se çfarë partneri i saj po përpiqet t’i fshehë asaj. Sigurisht, nuk duhet të jetë diçka serioze, por këto veprime shkaktojnë dyshime dhe dëmtojnë besimin.

  1. Historitë e tij nuk kanë logjikë

Ai së pari ju tregon se e kaloi fundjavën me miqtë, dhe një ditë më vonë se ishte me motrën e tij. Nëse ndodhin gjëra të ngjashme të tilla të palogjikshme, mos kini frikë ta pyesni se ku ishte në të vërtetë. Mos jini abuzues, por nëse nuk merrni një shpjegim pas bisedës, duhet të jeni të vetëdijshëm se jeni me një person që nuk dëshiron të jetë i sinqertë me ju.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment