20.5 C
Tiranë
HomeTeknologjiXiaomi prezanton telefonin inteligjent "Civi" me një ekran 6.55-inç

Xiaomi prezanton telefonin inteligjent “Civi” me një ekran 6.55-inç

Xiaomi po ndryshon nomenklaturën e pajisjeve të tij këtë vit, duke refuzuar së pari emrin “Mi” dhe tani riemëron linjën e tij CC.

Xiaomi ka zbuluar telefonin e saj të mençur më të fundit të mesëm të quajtur Civi. Deri më tani ekziston vetëm një model, por është e mundur që të shfaqen versionet “Pro” dhe “e”.

Civi është mjaft i fokusuar në dizajn, i mundësuar nga procesori 778G i Qualcomm, dhe përmban një GPU Adreno 642L dhe një modem X53 5G.

Pajisja mund të ekzekutojë lojëra me 90 fps, dhe shkalla e rifreskimit të ekranit të saj 6.55-inç 1.080p të lakuar OLED është 120Hz. Ky ekran mbështet HDR10 + dhe Dolby Vision, ndërsa shkëlqimi i tij maksimal është 950 nits.

Kamera kryesore përbëhet nga një sensor 64 MP, dhe pranë tij është një aparat makro 2 MP. Kamera 32 MP me fokus automatik kujdeset për fotot selfie.

Pajisja mundësohet nga një bateri 4500 mAh, e cila sipas Xiaomi është e mjaftueshme për pak më shumë se 24 orë përdorim. Pas shkarkimit, mund të karikohet plotësisht në 45 minuta pasi mbështet karikimin me 55 tela.

Xiaomi është krenar për modelin e lehtë të Civi, ndërsa trashësia e tij është pak më pak se 7 mm. Pajisja peshon 166 gram dhe është 71.5 mm e gjerë, dhe është e rehatshme për tu mbajtur. 

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment