21.7 C
Albania
Mon, 26 July, 2021

VIDEO/Me maska por pa respektuar distancën, tifozët nuk pyesin për koronavirusin dhe shkojnë përkrahin skuadrën masivisht

PORTUGALI–Në fundin e muajit maj Portugalia me shumë gjasa pritet të rifillojë kampionatin. Në këtë situatë, disa skuadra kanë nisur stërvitjet. Qeveria ka dhënë urdhër që kampionati dhe seancat stërvitore të luhen pa tifozë, po si duket ky urdhër nuk është zbatuar nga tifozët e Portos që duket se iu ka munguar shhumë skuadra e zemrës.

Me maskat të vendosura, një numër i madh tifozësh kanë shkuar në vendin ku po stërvitej skuadra e zemrës dhe i ka përkrahur ata. Nuk kanë munguar as flakadanët dhe tymueset, teksa kanë rrezikuar shumë, duke ditur që Koronavirusi është ende në qarkullim.

Në Portugali situata e Covid-19 nuk është edhe aq problematike teksa janë vetëm 25 mijë të infektuar dhe më pak se 1 mijë të vdekur.

E.Ç (Milo.al)

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit