12.5 C
Tiranë
HomeSportVIDEO/ Gjysmë Shqipëri në Euro2021, Maqedonia e Veriut bën mrekulli në tokën...

VIDEO/ Gjysmë Shqipëri në Euro2021, Maqedonia e Veriut bën mrekulli në tokën e Tbilisit, goli i Pandev vulos ndeshjen

Një ëndërr e bërë realitet. Maqedonia e Veriut shkon në Euro2021 falë fitores në Tbilisi përballë Gjeorgjisë me shifrat 1-0. Një sukses i madh i fqinjëve që pas fitores ndaj Kosovës në gjysmëfinale kualifikohen më tej. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, ndërsa ndeshja u vendos në 45 minutat e dyta.

Elmas ndërmori një aksion të bukur në minutën e 56-të dhe dribloi mbrojtjen kundërshtare. Topi i doli mjaft mirë Pandev dhe sulmuesi i Genoa-s nuk gaboi. Një arritje me aromë shqiptare,pasi pjesë e përfaqësueses janë edhe 6 futbollistë me origjinë shqiptare,të cilët kanë dhënë një kontribut madhor në arritjen e objektivave.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment