5.5 C
Tiranë
KryefaqjaBota(VIDEO) Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar/...

(VIDEO) Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar/ Ja si reagon shefi i tij

Një prezantues i një televizioni në Zambia ndërpreu një transmetim të drejtpërdrejtë të lajmeve për të pretenduar se nuk ishte paguar nga stacioni i lajmeve.

Sipas mediave të huaja, të shtunën në mbrëmje, Kabinda Kalimina ishte duke lexuar lajmet kryesore në News TV KBN (Kenmark Broadcasting Network) kur bëri një akuzë të papritur në transmetim.

Duke marrë frymë thellë, Kalimina filloi duke thënë: “Unë punoj për lajmet, zonja dhe zotërinj. Ne jemi qenie njerëzore. Ne duhet të paguhemi”.

Ai pastaj shtoi: “Ne nuk jemi paguar”, duke iu referuar vetes dhe kolegëve të tjerë që punojnë për KBN TV.

Pasi Kalimina bëri deklaratën e tij në një transmetim Live, pjesa e drejtpërdrejtë që e tregonte atë në studio u pre në montazhin e hapjes për kanalin e lajmeve.

Lidhur me këtë, Kennedy K Mambwe, drejtor ekzekutiv i KBN TV, lëshoi një deklaratë në faqen e kanalit në Facebook duke dënuar veprimet e Kalimina.

Mambwe akuzoi Kaliminan si ‘i dehur’, duke deklaruar: ‘Si KBN TV, ne jemi të tmerruar me sjelljen e dehur të ekspozuar përmes një videoklipi që është bërë viral në mediat sociale dhe është vënë në skenë nga një nga prezantuesit tanë me kohë të pjesshme gjatë asaj që duhet kanë qenë buletini kryesor i lajmeve mbrëmë’. 

Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera