20.5 C
Tiranë
HomeOpinionVeshje për njerëzit, apo falco njerëz??

Veshje për njerëzit, apo falco njerëz??

Veshja është një shpikje e njeriut për të mbuluar trupin e tij, për ta mbrojtur atë nga të ftohtit dhe nxehtësia.

Nuk ka rëndësi nëse kushton 1€ apo 100€ sepse ne i kemi dhënë vlerë dhe emra!

Ne u dhamë atyre më shumë vlerë sesa duhet. Duke i dhënë atyre vlera më të mëdha, ne e ulëm vlerën e njeriut!

Njerëzit tani vlerësohen nga marka dhe lloji i veshjeve që veshin dhe jo nga çfarë tru kanë!

Ai u bë subjekt komenti nga skllevërit e epokës moderne…

Nga Armand Muzhaqi.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment