25.7 C
Albania
Fri, 23 July, 2021

Vazhdon moti i nxehtë, temperaturat arrijnë deri në…

Moti sot do të karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta. Kjo situatë do vijojë deri pasdite kur në gjysmën lindore të vendit shfaqen vranësira kalimtare. Ndërsa bregdeti vijon me kthjellime. Sipas MeteoAlb moti i nxehtë të mbetet edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit