Vazhdojnë replikat në distancë/ Basha-Ramës: Shqipëria është në kulmin e infektimit, ndërsa ti…

0
36

Replikat në distancë mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama kanë vazhduar edhe sot. Basha në një status në Facebook i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke i thënë se gjendja në Shqipëri është shumë e rëndë.

Basha ngre edhe një pyetje  për Ramën: Edhe sa shqiptarë duhet të humbin jetën për fajin e tij?

Postimi i Bashës

Rama vazhdon cicërimat në vend që të bëjë detyrën. Shqipëria është në kulmin e infektimit ndërsa Rama është mbërthyer pas Instagramit. Po të shkulej nga Instagrami, do ta shihte sa e rëndë është gjendja. Të sëmurët, familjet dhe mjekët i ka braktisur pa asnjë ndihmë.  Rama shkatërroi ekonominë dhe tani po shkatërron jetët dhe shëndetin e njerëzve. Edhe sa shqiptarë duhet të humbin jetën për fajin e tij?

Lini një përgjigje