8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Ushtria Franceze teston qen robot për operacione luftarake

Testi kishte për qëllim të kontrollonte përshtatshmërinë e tyre për përdorim. Ata duan të përgatisin ushtarë për të ardhmen.

Ushtria franceze mori përforcime nga qeni robot Boston Dynamics “Spot” gjatë një misioni provë.

Me sa duket roboti supozohet të përdoret për zbulim. Boston Dynamics u kritikua vazhdimisht, për shembull për shkak të përdorimit të tij si një “qen policie”.

Siç tregojnë fotografitë dhe videot e provës në Twitter, kursantët në Spéciale Militaire de Saint-Cyr duhet të jenë të përgatitur për sfidat e ardhshme.

https://mobile.twitter.com/OuestFrance/status/1378271554644021255?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1378271554644021255%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fushtria-franceze-teston-qen-robot-per-operacione-luftarake%2F

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit