17 C
Albania
Sun, 16 May, 2021

Udhëheqja! Thënie frymëzuese nga personalitete botërore

Frymëzimi vjen nga vetja, por edhe nga modelet që ne ndjekim dhe na frymëzojnë me sukseset e tyre. Është shumë mirë të përqafojmë filozofinë e tyre nëse ajo përkon edhe me frymën tonë për të, punën, jetën dhe shoqërinë.

Ja disa thënie mbi udhëheqjen nga Zuckerberg, Jeff Bezos, Barack Obama, etj.

“Nëse unë nuk do të jem vetvetja, kush do të jetë?” — Alfred Hitchcock

“Një zë i vetëm mund të ndryshojë një dhomë të tërë.” — Barack Obama

“Puna ime si lider është të sigurohem që çdokush në kompani të ketë mundësi të mira, dhe të ndjej që ka një impakt të rëndësishëm.” — Larry Page

“Puna ime nuk është të jem i mirë me njerëzit. Puna ime është t’i bëj ata më të mirë.” – Steve Jobs

“Veprimi më i guximshëm është mendosh për veten. Me zë të lartë.” — Coco Chanel

“Lider është ai i cili, nga rrëmuja sjell thjeshtësi…. Nga moshmarrëveshja sjell harmoni… Dhe nga vështirësia, sjell mundësi.” — Albert Einstein

“Aftësia për të mësuar është cilësia më e rëndësishme që një lider mund të ketë.” — Sheryl Sandberg

“Komunikimi është aftësia më e rëndësishme që një lider mund të zotëroj.” — Richard Branson

“Dikush është i ulur në hije sot, sepse dikush tjetër ka mbjellë një pemë shumë kohë më parë”. – Warren Buffett

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,975FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit