29.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

U shpall “non grata”/ Berisha kujton vizitën e Bush në Tiranë: Marrëdhëniet miqësore SHBA-Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook pamjet nga vizita e George W Bush në Tiranë, 14 vite më pare. Berisha shkruan se vizita e Bush është një ditë historikë në marrëdhëniet miqësore Shqipëri-SHBA.

“Një ditë historike në marrëdhëniet miqësore midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikes! Vizita e Presidentit George W Bush në Shqipëri,” shkruan Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit