U përball me Ramën në lidhje telefonike, Basha: Kur ke faktet asgjë tjetër nuk ka rëndësi. Të gjithë e dinin që…

0
1

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” me Arjan Çanin ka treguar edhe arsyen pse u fut në lidhje live në studion e emisionit “Opinion” në përballje direkte me kryeministrin Edi Rama.

I pyetur nga Çani se përse e bëri këtë lëvizje, kur situata nuk ishte në favor të tij, për shkak se nuk ishte në studio, por nga telefoni, Basha tha se ai kishte faktet dhe pjesa tjetër nuk kishte rëndësi.

“Kur ke faktet dhe të drejtën, argumentet, ligjin, pak rëndësi ka je në telefon apo aty në studio. Pastaj është edhe kjo që të gjithë e dinin që kishin të bënin me një gënjeshtar”, tha Basha.

Leave a Reply