30.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

U aksidentua sot në Tiranë/ Familjarët apel për gjak për të shpëtuar 6-vjeçarin

Fëmija 6-vjeç i cili u aksidentua këtë mesditë në Tiranë, ka nevojë për gjak, pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. “JOQ Albania”, ka publikuar një mesazh nga një i afërm i fëmijës, i cili shkruan se fëmija ka nevojë urgjente për gjak të grupit AB+.

“NDIHMË!!! JU LUTEM KUSH KA GRUP GJAKU AB+ TE VIJE TE DHUROJE TEK SPITALI I TRAUMES PER ATE FEMIJEN QE U AKSIDENTUA SOT… Jam shok i tij, jam ne spital qe nga momenti i pare dhe po kerkojne gjak pasi situata eshte jo e mire. Ju lutem sa me shume njerez ta ndihmojme Roanin”- shkruhet në mesazh.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e kësaj të hëne në lagjen ‘Don Bosko’ në Tiranë, ku një makinë tip ‘Opel’ u ngjit në trotuar duke përplasur një grua dhe një fëmijë të vogël.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit