20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Trump sulmon FBI-në për mosmbështetjen ndaj tij për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve

Donald Trump ka sulmuar ashpër FBI-në për mos mbështetjen e pretendimeve të tij për mashtrim zgjedhor, duke u ankuar se “disa u kanë shërbyer shumë presidentëve” dhe duke thënë se ishte i zhgënjyer që nuk kanë “goditur” askënd.

“Pse nuk është FBI në gjithë vendin”, ka thënë të dielën në mëngjes, në intervistën e parë televizive që pas mbajtjes së zgjedhjeve, shkruan Independent.

“Ata nuk janë dhe kjo është një gjë e tmerrshme”, ka thënë ai.

Ai ka thënë në Fox News se ai e ka ndier që FBI “ishte duke munguar në aksion”.

Trump spekuloi se dikush në FBI është duke punuar kundër tyre.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit