Transporti Ndërqytetas përballë COVID-19, Rama nxjerr videon: Me rëndësi vigjilenca, rreziku mbetet prezent

0

Teksa transporti ndërqytetas ka rinisur, por i diktuar nga rregullat për shkak të situatës me koronavirusin, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i qeverisë theksoi se me rëndësi mbetet vigjilenca, pasi rreziku është prezent.

MESAZHI I RAMËS
? Terminalet dhe Transporti Ndërqytetas e Rrethqytetas janë rikthyer në punë me kujdes e respekt masash!?
Me RËNDËSI mbetet vigjilenca nga të gjithë, sepse rreziku është prezent dhe mund të mbrohemi vetëm duke respektuar ? Protokollet e Sigurisë!
Task-Forca e Transportit Rrugor – MIE?♀️?? vijon çdo ditë të jetë prezente në të gjitha terminalet dhe akset rrugore për kontroll e disiplinim ndaj paligjshmërisë.

‼️Për çdo shqetësim DENONCO në ?www.dpshtrr.gov.al

Leave a Reply