11.5 C
Tiranë
HomeAktualitetTragjedia e mbytjes së 7-vjeçarit në Berat/ Dalin detajet e rënda, si...

Tragjedia e mbytjes së 7-vjeçarit në Berat/ Dalin detajet e rënda, si e kërkoi për orë të tëra i ati

Detaje të rënda kanë dalë nga mbytja në lumë mbrëmjen e djeshme të një 7-vjeçari në Berat.

Mësohet se i mituri, që i përket komunitetit rom, kishte shkuar me babanë e tij për të kullotur bagëtitë buzë lumit Osum dhe në një moment 7-vjeçari ka ikur nga vëzhgimi i të atit për t’u larë në lumë.

Pasi nuk po kthehej në bregdet, babai e ka kërkuar për orë të tëra vogëlushin, derisa e gjeti të pajetë

Më pas, ishin forcat e policisë së bashku me ndihmën e banorëve të cilët nxorrën buzë lumit trupin e të miturit.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,563FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment