8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Tottenham 2-0 Arsenal/ Nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Tottenhami e ka mposhtur Arsenalin në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Golat për Spurs i shënuan Song Heung-Min dhe Harry Kane, për t’i fituar kështu tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Tottenhami ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.96, me Arsenalin që u vlerësua 6.31.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në derbin londinez ishte Heung-Min duke u notua 8.1.

Granit Xhaka kishte një paraqitje solide dhe u vlerësua me 6.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Pierre-Emerick Aubameyang me notën 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit