Tifozë në stadiume, ja kur pritet të merret vendimi përfundimtar për kompeticionet e futbollit europian

0
23

Ideja e mbushjes të një pjese të stadiumeve me tifozë duket se po gjen vend dhe në kompeticionet e futbollit europian.

Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin bëri me dije se qeveria e futbollit europian do të marrë vendim përpara të premtes së ardhshme.

Ai shtoi se do të diskutohet me autoritetet shtetërore në Portugali dhe Gjermani, ku do të zhvillohet “faza finaliste me 8 skuadra” (Liga e Kampioneve në Portugali dhe Liga e Europës në Gjermani).

“Jemi në kontakte të vazhdueshme me autoritetet portugeze dhe gjermane dhe ditën e martë bisedova personalisht me kryeministrin portugez. Do të ndjekim të gjitha rekomandimet e autoriteteve dhe vendimi për tifozët do të dalë së shpejti, ndoshta para datës 10 korrik”, deklaroi presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin.

Lini një përgjigje