9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Thirrja e fortë e Metës: Paralajmëroj çdo zyrtar në Republikën e Shqipërisë, të ketë kujdes maksimal në…

Ndërsa na ndajnë dy muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, mbrëmjen e sotme, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka një thirrje për të gjithë zyrtarët.

Në një postim në facebook, Meta i ka kërkuar të bëjnë kujdes maksimal në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, duke shtuar që “Nesër nuk mund të thotë: ‘Më detyruan!’ apo ‘Nuk e dija!’”.

“PARALAJMËROJ ÇDO ZYRTAR në Republikën e Shqipërisë: Të ketë KUJDES maksimal në respektimin e Kushtetutës dhe në respektimin e ligjit!
Nesër nuk mund të thotë: “Më detyruan!” apo “Nuk e dija!”.
25 PRILLI PO AFRON! ”, thotë Meta.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit