8.5 C
Tiranë
HomeArgetimKurioziteteTest psikologjik - Zbuloni se çfarë tregon forma e mjekrës për karakterin...

Test psikologjik – Zbuloni se çfarë tregon forma e mjekrës për karakterin që keni

Mund të zbuloni shumë për karakterin nëse shikoni trupin e një personi. Ndoshta keni dëgjuar tashmë për atë që tregojnë duart ose thonjtë për ju, por a e dini se mjekra mund t’ju ndihmojë të njihni veten më mirë?

Pra, çfarë prisni? Merrni një pasqyrë dhe shikoni mjekrën tuaj. A është katrore apo e rrumbullakosur? Shikoni foton, zgjidhni formën e mjekrës dhe lexoni çfarë thuhet për karakterin tuaj sipas “Italia Feed”.

  1. Katrore

Njerëzit me mjekër katrore janë agresivë, të drejtpërdrejtë dhe kokëfortë. Ata nuk dinë të shprehin emocionet e tyre. Janë shumë krenarë dhe shpesh ofendojnë të tjerët.

  1. E shkurtër ose e ngushtë

Njerëzit me mjekër të tillë janë të zgjuar dhe mendjemprehtë. Ata mendojnë vetëm për veten e tyre dhe kanë një natyrë kritike dhe neurotike. Vetë-analiza nuk është e mirë për ta.

  1. E gjatë

Njerëzit me mjekër të gjatë janë besnikë, të qetë dhe miqësorë. Zakonisht ata kanë një familje të madhe.

  1. Të rrumbullakosura

Njerëzit me mjekër të rrumbullakët janë pozitivë dhe shumë emocionalë. Ata duhet të punojnë shumë herët në jetë për të shijuar lumturinë më vonë.

  1. Të dalë përpara

Njerëzit me mjekër të dalë përpara janë plot vetëbesim. Ata punojnë vazhdimisht dhe nuk dinë të gjejnë balancën mes jetës profesionale dhe asaj private.

  1. E drejtë dhe e mprehtë

Njerëzit me këtë mjekër janë të njohur dhe fitojnë para lehtë. Fatkeqësisht, shumë janë të pavendosur.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment