Tërmeti lëkund Shqipërinë, sa ishte fortësia

0
1

Një tërmet lëkundi Shqipërinë paraditen e sotme, duke krijuar shqetësim tek banorët.Epiqendra e tyre ishte 9 kilometër në veri të Shijakut dhe në 8 kilometër thellësi.Lëkundjet e tërmetit u shënuan në orën 09:53.Intensiteti i tërmetit ishte 3.4 ballë të shkallës rihter.

Krahas frikës, nuk raportohet për dëme të shkaktuara.

Leave a Reply