12.5 C
Tiranë
HomeAktualitetTelefonata Rama-Di Maio/ Ministria e Jashtme italiane jep detajet: Ja cilat ishin...

Telefonata Rama-Di Maio/ Ministria e Jashtme italiane jep detajet: Ja cilat ishin temat e bisedës

Ministria e jashtme italiane ka zbardhur bisedën telefonike mse kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Luigi Di Maios.

Sipas njoftimit, temat e bisedës ishin lufta ndaj COVID-19, bashkëpunimi dypalësh, integrimi në BE dhe presidenca e OSBE.

Lajmin e telefonatës e dha vetë Rama sot në Mbrostar të Fierit, ku theksoi se kishin biseduar për situatën me COVID-19.

NJOFTIMI NGA MINISTRIA E JASTHME ITALIANE
ITALI-SHQIPËRI: BISEDË TELEFONIKE MIDIS DI MAIO-s DHE KRYEMINISTRIT RAMA
Romë, 13 nëntor – (Nova) – Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio pati një bisedë telefonike me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç bën me dije Ministria italiane e Punëve të Jashtme dhe e Bashkëpunimit Ndërkombëtar, nëpërmjet profilit të saj Tëitter, tema të bisedës qenë lufta ndaj Covid-19, bashkëpunimi dypalësh midis Italisë dhe Shqipërisë, integrimi i Tiranës në Bashkimin Evropian dhe bashkëpunimi në kuadër të presidencës shqiptare të OSBE-së.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment