-2.5 C
Tiranë
KryefaqjaShowBizzShowbiz nga BotaSupermodelja e njohur jep mesazhin e fortë për të gjitha gratë që...

Supermodelja e njohur jep mesazhin e fortë për të gjitha gratë që “luftojnë” plakjen!

Supermodelja e njohur nga Çekoslovakia, Paulina Porizkova është 56-vjeçe dhe ndihet më krenarë së kurrë për moshën e saj. Së fundmi ajo ka postuar një foto në rrjetin e saj social, Instagram duke treguar format trupore, barkun e saj të sheshtë dhe flokët natyrale.

Në diçiturën e fotos ajo dha mesazhin e fortë për të gjitha gratë duke shkruar se:

Kundër plakjes. Përtërija. Kundër moshës. Asnjë nga këto nuk është e mundur. Megjithatë, nëse bëni një kërkim në internet për plakjen, kjo është ajo që do të merrni. Pilula, ilaçe dhe stërvitje për të luftuar procesin e plakjes. E dini cila është mënyra e vetme për të ndaluar plakjen? Vdekja! Unë nuk dua të luftoj veten çdo ditë për pjesën tjetër të jetës sime. Por unë dua të bëj më të mirën nga ajo që më është dhënë. Dhe unë dua të ndriçoj një dritë të ndritshme në qoshet e errëta të turpit që është grumbulluar mbi gratë për guximin të plaken.

Porizkova gjithashtu i kujtoi një numri të grave të tjera që janë gati të pranojnë plakjen e tyre dhe ta bëjnë atë të ndihet e bukur përfshirë Andie MacDowell, Maria Shriver dhe Pati Dubroff.

Qëndro me ne
14,716FansaPëlqeje
10,378NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera