24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Superliga Europiane braktiset edhe nga banka që do të paguante 3,25 miliardë euro

Me gjithë fjalët e Florentino Perez se Superliga e Europës mbetet në fuqi, projekti është braktisur nga të gjithë.

Tani tërhiqet edhe banka “JP Morgan”, e cila do të financonte turneun e skuadrave më të mëdha me 3,25 miliardë euro.

Kjo u konfirmua në një deklaratë për mediat nga gjiganti amerikan i financave, ku citohej se “nuk ishte vlerësuar si duhet, si do ta priste komuniteti i futbollit marrëveshjen, impaktin që do të kishte te tifozët dhe në të ardhmen e lojës”.

Në këtë mënyrë “JP Morgan” bën hap mbrapa duke theksuar se “do të nxjerrë mësim nga situata e krijuar”.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit