-2.5 C
Tiranë
KryefaqjaBotaSulm me thikë në metronë e Tokios/ 10 të plagosur, “sulmuesi dëshironte...

Sulm me thikë në metronë e Tokios/ 10 të plagosur, “sulmuesi dëshironte të vriste çdo grua që dukej e lumtur”

Dhjetë persona u goditën me thikë mbrëmjen e së premtes në një tren në Tokio, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të Tokios.

Departamenti iu përgjigj një telefonate në orën 8:38 pasdite. dhe gjeti viktima me njolla gjaku kur mbërritën në vendin e ngjarjes.

Të gjitha viktimat ishin të vetëdijshme dhe një person u largua vetë, tha departamenti. Asnjë vdekje nuk është raportuar, shkruan cnn.

Sipas transmetuesit publik japonez, NHK, i dyshuari shkoi në një dyqan dhe u dorëzua, duke i thënë nëpunësit, “Unë jam i dyshuari për krimin që po luan në lajmet tani. Jam lodhur duke vrapuar”.

Policia Metropolitane e Tokios thotë se burri pranoi akuzën duke pohuar se “thjesht dëshironte të vriste çdo grua që dukej e lumtur”.

NHK raportoi se i dyshuari duket të jetë rreth të 30-ave dhe nëpunësi i dyqanit tha se kishte njolla gjaku në një pjesë të trupit të tij.

Incidenti ndodhi në një tren të Linjës Odakyu, midis stacionit Seijogakuen-mae dhe stacionit Soshigaya-Okura në Setagaya Ward.

Qëndro me ne
14,715FansaPëlqeje
10,378NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera