9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Studenti australian fiton 20 milionë dollarë në lotari/ 20-vjeçarit i solli fat numri…

Një student nga Queenslandi rreth të 20-ve, është bërë australiani më i ri në moshë që fitoi epitetin e milionerit, pasi në lotarinë “Powerball Jackpot” fitoi 20 milionë dollarë.

Ai kishte luajtur përmes sistemit online në Brisbane, e më pas kishte pranuar një telefonatë nga zyrtarët e lotarisë të cilët refuzuan t’ia zbulojnë identitetin.

Numrat fitues të lotarisë janë 29, 4, 17, 33, 5 dhe 9 e ishte 13-shi që i solli atij shumë fat dhe para.

Dhe tërheqja e fituesit të radhës pritet të ndodhë gjatë natës së Krishtlindjeve.

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit