25.7 C
Albania
Fri, 23 July, 2021

Sipas shenjës së horoskopit kjo është karriera juaj ideale

Cila mundësi është më e mira për ju për të gjetur një karrierë të re, duke pasur parasysh shenjën tuaj të zodiakut? Astrologjia mund të mos jetë e bazuar në shkencë, por këtu janë disa sugjerime.

Dashi-Sipas astrologes Susan Miller, të lindurit nën shenjën e Dashit janë udhëheqës të lindur. Ata janë vendimtar dhe konkurrues, duke i bërë ata të përshtatshëm për një larmi rolesh në pothuajse çdo fushë, duke përfshirë krijimin e ndërmarrjes së tyre ose duke u bërë një atlet i shquar. Dashi është gjithashtu shumë krijues, prandaj natyrshëm tërhiqet drejt pozicioneve që i lejojnë ata të shprehin koncepte të të menduarit.

Karriera ideale: CEO, menaxher i projektit, trajner personal, pronar biznesi, shitje

Demi-Ata që kanë lindur nën këtë shenjë janë ndër më të besuarit dhe më praktikët e zodiakut, kështu që ata natyrshëm tërheqin drejt karrierës që i lejon ata të bëjnë gjëra të mbaruara dhe ku mund të ndajnë detyrat e mëdha në të vogla. Këta janë njerëz që, sipas AstroTwins në Astrostyle, janë të durueshëm, mbështetës dhe të përkushtuar. Atyre u pëlqen të punojnë në ambiente të sigurta dhe të organizuara.

Karriera ideale: financa bankare, administrim i kujdesit shëndetësor, menaxhim i projekteve, arkitekturë, shkencë, kuzhinier

Binjakët-“Ju jeni komunikuesi më i aftë i zodiakut. Ju lexoni shumë dhe shkruani bukur”, shkruan astrologia Susan Miller. Të lindurit nën shenjën e binjakëve janë gjithashtu shumë inteligjentë, të gjithanshëm dhe të adaptueshëm dhe kërkojnë të analizojnë pothuajse gjithçka. Ata janë gjithashtu bindës dhe e duan artin e një negociimi të mirë.

Karriera ideale: shitje dhe marketing, gazetari, komunikim, udhëtime, zhvillim softuerësh

Gaforrja-Të ushqyeshëm dhe tepër të mprehtë në mendje, Gaforret kanë një shqisë të gjashtë për artin e negociatave dhe për sjelljen e ndjeshmërisë dhe zemrës për pothuajse çdo rol që ata marrin. AstroTwins thonë se të lindurit nën këtë shenjë “mbjellin rrënjë të thella”. Kjo i bën ata të mirë në karrierë, duke i vënë në vendin e parë.

Karriera ideale: financa dhe biznesi, investime, punë sociale, mjekësi, punë për kujdesin në shtëpi, aktrim, arkitekturë, dekor shtëpie

Luani-Me një dhunti të shkëlqyeshme, Luanët gravitojnë drejt karrierës që i vendos ata përpara dhe në qendër. “Ata janë liderë të lindur, janë argëtues, ambiciozë, të vendosur, të larguar, por jashtëzakonisht të paparashikueshëm”, shkruan ekipi i astrologjisë Ganesha Speaks. “Ata janë dramatik, spontanisht krijues, me vetëbesim, ekstrovertë dhe dominues.”

Karriera ideale: aktrim, arte, dizajn kostumesh dhe veshjesh, marketing, role industrie të mallrave luksoze, arsim, gazetari, drejtësi, menaxhim

Virgjëresha-“Ju jeni më i njohur për aftësinë tuaj të jashtëzakonshme për të krijuar një komunikim të qartë, të kuptueshëm”, vëren astrologia Susan Miller. Kjo është një shenjë e mbushur me njerëz që janë të organizuar, të besueshëm, praktikë dhe me mend. Virgjëreshat gjithashtu priren të jenë të ftohta kur fillon drama, duke i bërë ata të shkëlqyeshëm në role me presion të lartë.

Karriera ideale: punëtor i vijës së parë, korrektor, redaktor, prodhim televiziv, publicist, profesione mjekësore dhe të kujdesit shëndetësor, shitës, industri e shërbimit

Peshorja-Astrologia Susan Miller i quan të lindurit nën këtë shenjë “rrezet e diellit të zodiakut të mbledhur në një shishe”, sepse ata janë “të rafinuar, të lëmuar, poetik dhe të butë”, ndërsa u mungojnë skajet e forta. Ata respektohen gjerësisht në çdo rol dhe dihet se janë arbitra me shije të mirë dhe ndërmjetësues të paqes në kohë konfliktesh.

Karriera ideale: ligj, negociator i punës, diplomat, kurator muzesh, redaktor, kritik mediatik, planifikues martese, agjent udhëtimesh

Akrepi-Me aftësi të forta dëgjimi dhe një përqendrim në qëllimet e tyre, Akrepat kërkojnë vazhdimisht mundësi për të transformuar dhe rikrijuar veten. Ekipi i astrologjisë Ganesha Speaks vëren se të lindurit nën këtë shenjë janë konkurrues dhe kërkojnë të gërmojnë thellë dhe të gjejnë përgjigje për pyetje të rëndësishme, jo vetëm për veten e tyre, por edhe për bizneset për të cilat punojnë. Megjithëse disa mund të kenë frikë nga njerëzit e lindur nën shenjën e akrepit, thellë-thellë ata janë të dhembshur dhe besnikë.

Karriera ideale: menaxhim krize, logjistikë, menaxhim projekti, CFO, financa dhe biznes

Shigjetari-Pjesëtarët e kësaj shenje janë shumë intelektualë dhe duan të mësojnë për botën përreth tyre. Ata janë tregimtarë të shkëlqyeshëm dhe u pëlqen të marrin pjesë në një debat filozofik ose të trajtojnë pyetje të thella për jetën, vëren astrologia Susan Miller. Shigjetarët njihen gjithashtu për optimizmin e tyre të përhershëm, dashurinë për jashtë dhe shpirtin e lirë.

Karriera ideale: udhëtime, arsim, drejtues programi, mësues, shitje, biolog detar, zoolog, administrator parqesh

Bricjapi-Ky është një grup njerëzish të sigurt, të besueshëm, të ndjeshëm dhe praktikë. Ata ecin në shtigje të ngushta dhe shkallëzojnë male të larta për të arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Karriera ideale: ligj, kontabilitet, burime njerëzore, mjekësi, kujdes shëndetësor, punë qeveritare, prodhim

Ujori-Ujorët shpesh janë në krye të teknologjisë dhe inovacionit shoqëror duke pasur parasysh prirjen e tyre për të përqafuar ndryshimet dhe për të provuar teoritë e reja, vëren astrologia Susan Miller. Të lindurve nën këtë shenjë nuk u pëlqen të ndihen të përmbysur nga karriera e tyre, kështu që janë më të lumtur kur bëjnë atë që duan. Ata gjithashtu lulëzojnë duke ndihmuar njerëzit dhe kanë ndjenja të forta për çështjet humanitare.

Karriera ideale: pronar i vetëpunësuar biznesi, shkrimtar i pavarur, dizajn grafik, fotografi, dizajn aplikacioni, veteriner, shërbime të shëndetit mendor dhe varësisë, punë bamirësie

Peshqit-Dhembshuria duhet të jetë emri i mesëm i çdo peroni të shenjës së peshqëve; ata kanë një inteligjencë të fortë emocionale që i ndan nga shumë shenja të tjera të zodiakut dhe shumë kolegë. Megjithëse të rezervuar dhe disi të qetë, ata janë të aftë të bëjnë gjëra që i fryjnë të tjerët, thotë astrologia Susan Miller dhe janë tepër intuitivë. Ata janë të jashtëzakonshëm në rolet që janë të orientuara drejt njerëzve.

Karriera ideale: kujdes shëndetësor, mjek, fizioterapist, psikolog, arte, muzikë, fotografi, punë bamirësie

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit