12.5 C
Tiranë
HomeLifestyleSindi Durishti, vajza që po sjell një risi të re në botën...

Sindi Durishti, vajza që po sjell një risi të re në botën e make up-it!

Sindi Durishti, vajza që me talentin e saj po sjell një risi të re në botën e Make Up-it!

Ajo është vetëm 21 vjeç por duart e saj të arta na japin një përshtypje sikur të jetë një profesioniste me vite eksperiencë.

Ajo vazhdon studimet e larta për administrim biznes por që e vogël ka enderruar të bëhet një make-up artiste dhe të pikturojë bukurinë tek fytyra e një femre!

Sindi pasionin e saj e ka përforëcuar akoma dhe më shumë duke ndjekur një kurs tek Nela Maliqi për të përvetësuar aftësitë në të bërit make-up.

Ajo thotë se së shpejti do të hap sallonin e saj ku të ushtroj talentin që ajo ka.

Momentalisht Sindi punon privatisht.

Ja disa nga make up-et që ajo ka bërë:

Çfarë po pret?!

Ndiqe vajzën e talentuar në instagramin e saj sindi_durishti ose makeup_cindy_

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment