19.7 C
Albania
Sat, 19 June, 2021

Si sot 7 Dhjetor!

Ngjarje:

  • 1917 – LPB: Shtetet e Bashkara i shpallën luftë austro Hungarisë.
  • 1941 – LDB: Kanada i shpall luftë Finlandës, Hungarisë, Rumanisë dheJaponisë.
  • 1972 – Apollo 17, misioni i fundit Apollo për në Hënë, u lëshua. Ekipi bëri foton e njohur si “Mermeri i Kaltër” pasi që u larguan nga Toka. 
  • 1975 – Indonesia pushtoi Timorin Lindor.
  • 1993 – Udhëtari Colin Ferguson vrau 6 njerëz dhe lëndoi 19 tjerë në LIRR në Nassau County, New York.
  • 2001 – Albin Kurti pas nji presioni të madh nderkombetar lirohet nga burgu i Pozharevcit.
  • 2005 – Rigoberto Alpizar, udhëtar në American Airlines Flight 924 i cili pretendonte gjola se ka bombë u vra nga air Marshallët në Miami International Airport.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit