5.5 C
Tiranë
KryefaqjaArgetimSi SotSi sot 27 Nëntor!

Si sot 27 Nëntor!

Ngjarje:

  • 1839 – Në Boston, Massachusetts, u themelua American Statistical Association.
  • 1901 – U themelua U.S. Army War College.
  • 1978 – Në San Francisco, California, kryetari i qytetit George Moscone dhe pederasti i nohur haptazi, mbikëqyrsi Harvey Milk vriten nga mbikëqyrësi i mëhershëm Dan White.
  • 1992 – Për herë të dytë brenda vitit forcat e armatosura tentojnë të e rrëzojnë presidentin e Venecuelës, Carlos Andres Perez, nga pushteti.
  • 1997 – Vrtien 25 njerëz në masakrën e dytë në Suhane, Algjeri.
  • 2005 – Transplantimi i parë i pjesërishëm i fytyrës së njeriut u realizua në Amiens, Francë.

Festa dhe përvjetore:

1912 – Pavarësia në Durrës, Kavajë, Peqin ngrihet flamuri shqiptar.

Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera

Si sot 21 Janar!

Si sot 20 Janar!

Si sot 19 Janar!

Si sot 18 Janar!

Si sot 17 Janar!