10.5 C
Tiranë
HomeArgetimSi SotSi sot 24 Qershor!

Si sot 24 Qershor!

Ngjarje:

  • 1910 – Japonia sulmon Korenë
  • 1948 – Fillon Bllokimi i Berlinit. Bashkimi Sovjetik bllokon të gjitha rrugëlidhjet automobilistike dhe hekurudhore midis Gjermanisë Perindimore dhe Berlinit Perindimor.

Festa dhe përvjetore:

  • Kisha Ortodokse kremton Lindjen e Shën Joan Pararendësit dhe Pagëzorit, profetit më të madh të Krishterimit.
Qëndro me ne
14,000FansLike
10,792FollowersFollow
Më të lexuarat

Si sot 14 Tetor!

Si sot 13 Tetor!

Si sot 12 Tetor!

Të tjera

Lini një koment