8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Si sot 23 Janar!

Ngjarje:

  • 393 – Perandori romak Teodosi I shpalli djalin e tij nëntë vjeçar Honorius bashkë perandor.
  • 1793 – Rusia dhe Prusia ndajnë Poloninë.
  • 1897 – Elva Zona Heaster u gjet e vdekur në Greenbrier County.
  • 1899 – U formua Lidhja e Pejës.
  • 1916 – Isa Boletini – vritet në pritë në Podgoricë.
  • 1919 – në Shkodër u botua gazeta politike, shoqërore kulturore shqip dhe frëngjisht e botuar nën drejtimin e Nikollë Ivanaj, ishte organ i klubit “Lidhja Kombëtare”.
  • 1996 – U paraqit versioni i parë i gjuhës programuese Java.
  • 2002 – Daniel Pearl u rrëmbye dhe u vra në Karachi, Pakistan.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit