12.5 C
Tiranë
HomeArgetimSi SotSi sot 20 Tetor!

Si sot 20 Tetor!

Ngjarje:

  • 1740 – Maria Theresa merr fronin në Austri.
  • 1935 – Kinë. Përfundon Marshi i gjatë.
  • 1944 – Ushtria e Kuqe merr Beogradin.
  • 1955 – Botohet The Return of the King, pjesa e fundit e librave The Lord of the Rings.
  • 1971 – Bie në kollaps berza e Nepalit.
  • 1973 – U hap Sydney Opera House.
  • 1979 – U hap Biblioteka John F Kennedy në Boston, Boston, Massachusetts.
  • 1984 – U hap Monterey Bay Aquarium në Monterey Bay, California.
  • 2004 – U paraqit Ubuntu Linux.

Festa dhe përvjetore:

  • Dita botërore e statistikave.
Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat

Si sot 1 Dhjetor!

Si sot 30 Nëntor!

Si sot 29 Nëntor!

Të tjera

Lini një koment