29.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Si sot 19 Prill!

Ngjarje:

  • 1971 – Sierra Leone u bë republikë dhe Siaka Stevens president i saj.
  • 1971 – Charles Manson u dënua me vdekje.
  • 1975 – India lëshoi satelitin e parë, Aryabhata.
  • 1985 – BRSS bëri test nuklear në Kazakistanin lindor.
  • 1993 – Vdiq guvernatori i Dakotë Jugore, George Mickelson, së bashku me 9 persona tjerë pasi aksidentalisht u rrëzua aeroplani në të cilin udhëtonin për në Ajova.
  • 1999 – Bundestagu gjerman u kthye në Berlin.
  • 2005 – Kardinali Joseph Ratzinger u zgjodh Papa Benedikti XVI.
  • 2010 – 7 të vrarë, 30 të plagosur nga tërmetit në veri të Afganistanit.
  • 2013 – U arrit Marrëveshja e Parë lidhur me Parimet e Qeverisjes dhe Normalizimit të Marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit