20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Si sot 16 Dhjetor!

Ngjarje:

  • 1770 – Ludwig van Beethoven – Kompozitor gjerman, u pagëzua më 17 dhjetor 1770 në Bon, Gjermani.
  • 1991 – Kazakistani shpall pavarësinë.
  • 2011 – Jyoti Amge hyn në rekordet Guiness si gruaja më e shkurtër në botë, ajo është vetëm 62,8 cm e gjatë dhe është 18 vjeçe.
  • 2011 – Kastriot Islami deputeti i PSSH-së përjashtohet nga partia.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit