10.5 C
Tiranë
HomeArgetimSi SotSi sot 13 qershor!

Si sot 13 qershor!

1956 Real Madrid mundi Rennes 4-3 në Paris dhe fitoj kupën e parë Evropiane të Kampionëve.

1381 Watt Tyler drejton Kryengritjen e fshatarëve në Angli, duke kërkuar më pak taksa nga Mbreti Richard II. Kjo është kryengritja e parë popullore në historinë angleze.

1831 Lindi James Clark Maxwell, fizikani britanik, i cili në 1873 formuloi ligjet themelore të elektromagnetizmit.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,792FollowersFollow
Më të lexuarat

Si sot 14 Tetor!

Si sot 13 Tetor!

Si sot 12 Tetor!

Të tjera

Lini një koment