31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Si sot 13 Maj!

Ngjarje:

1568 – Forcat e Mary I of Scotland mposhten në Betejën Langside nga një konfederatë e protestantëve Skocez të udhëhequr nga James Stewart, Earl of Moray, vëllau i saj.

1619 – Politikani Holandez Johan van Oldenbarnevelt ekzekutohet në Hagë pasi ishte akuzuar për tradhti.

1648 – Përfundoi ndërtimi i Red Fort në Delhi.

1990 – Në Zagreb, në stadiumin Maksimir, në ndeshjen futbollistike ndërmjet „Dinamos“ dhe „Crvena zvezdës“ së Beogradit ndodhi një përleshle e përgjakshme.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit