22.7 C
Albania
Thu, 5 August, 2021

Shteti që po thyen rekordin e zi, 1349 viktima nga COVID-19 në 24 orë e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se Brazili ka shënuar rekord të ri të vdekjeve ditore nga COVID-19. Brazili raportoi një rekord të zi, 1,349 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Numrin e përgjithshëm të viktimave nga koronavirusi në Brazil ka shkuar në 32.548, me 584.016 infeksione të konfirmuara i dyti në mbarë botën, pas Shteteve të Bashkuara.

Numri i viktimave në Brazil, i cili është dyfishuar në 17 ditë, aktualisht është i katërti në të gjithë botën, pas SH.B.A., Britanisë së Madhe dhe Italisë

Ekspertët kanë deklaruar se numrat e vërtetë janë ndoshta shumë më të larta se shifrat e publikuara.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit