24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Shqipëria U21 relaksohet nga kualifikimet e Euro U21, derisa takohet në miqësoren ndaj Bullgarisë U21

Shqipëria U21 po ashtu do të rikthehet sot në aksion për takimin miqësore të kategorisë së tyre, ndaj Bullgarisë.

Kombëtarja e shpresave hyn në këtë takim nga ora 17:30, e që do të jetë një fazë më shumë testuese për lojtarët më me pak minuta.

Shqipëria U21 tashmë ka filluar fazën kualifikuese për Euro U21, duke mposhtur San Marinon me rezultat 3-0.

Në anën tjetër, Bullgaria para pak ditësh ka zhvilluar takimin ndaj Rusisë U21, e që pësoi disfatë 1-0.

Kujtojmë se në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian, Shqipëria U21 gjendet në Grupin G me Kosovën, Slloveninë, Anglinë, Republikën e Çekisë dhe Andorrën që e mposhti 3-0, për t’u vendosur në vendin e parë.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit