19.7 C
Albania
Sat, 19 June, 2021

“Shpërthimi” i Messit ndaj Barcelonës i jep shpresë Manchester Cityt për ta transferuar

Manchester City ka marrë edhe një dozë shpresë për transferimin e yllit argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi.

Messi pushtoi mediat botërore gjatë ditës së mërkurë pas deklaratave të tij rreth situatës së krijuar te Barcelona.

Kapiteni i Argjentinës dhe Barcelonës deklaroi se ai ishte “lodhur nga të qenit gjithmonë problemi” në Camp Nou.

Këto deklarata si duket shihet si shpresë për klubin anglez, Manchester City për ta transferuar atë në Etihad.

Sipas mediumit anglez Express, shpërthimi i furishëm i Messit në aeroport i ka dhënë Cityt shpresë të re për të nënshkruar me yllin e Barcelonës.

City nuk është klubi i vetëm i lidhur me një transferim të Messit, pasi ai pëlqehet shumë edhe nga Paris Saint-Germain dhe Interi.

Megjithatë, Qytetarët janë favorit për ta nënshkruar shkaku i financave, por edhe trajnerit Pep Guardiola. 

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit