12.5 C
Tiranë
HomeBotaShpërfilli shenjat e komunikacionit, u nis me veturë për të kaluar shinat...

Shpërfilli shenjat e komunikacionit, u nis me veturë për të kaluar shinat e trenit/ Për pak sa nuk e pagoi me jetë i riu nga Serbia

Një video që është shfaqur nëpër rrjete sociale, tregon një aksident trafiku në Vreoci të Serbisë, ku shoferi i një veture për pak sa nuk e pagoi me jetë kur vendosi të shpërfill rregullat e komunikacionit dhe të kalojë shinat e trenit, pavarësisht që trau ishte i ulur.

Gjithçka ndodhi kur pranë traut u afrua një veturë dhe nga ajo doli një djalë i ri, i cili pasi shikoi anash vendosi të kalojë shinat, pavarësisht që me shenja sinjalizohej se treni po vjen dhe se trau ishte mbyllur.

Megjithatë kur tentoi të ec para, e kuptoi se kishte vepruar gabim – dhe me shpejtësi të madhe doli nga mjeti, kurse treni që kalonte me shpejtësi ia goditi vetëm pjesën e përparme.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 16:20, ku treni po lëvizte në linjën Beograd-Nish, e shoferi 35-vjeç në sekondat e fundit i shpëtoi përplasjes që nuk besoi se do të ndodhë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment