Sherr në një tren mes shqiptarit dhe nigerianit/ Ndërhyjnë pasagjerët dhe…Ja çfarë ndodhi më tej

0
25

Një shqiptar dhe një nigerian janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Ngjarja ka ndodhur në Itali, brenda ambienteve të trenit, ndërsa për fat të mirë nuk u raportua për persona të lënduar.

Mediat italiane raportojnë se në këtë incident u përfshi një 20-vjeçar shqiptar dhe një 32-vjeçar me origjinë nga Nigeria. Ata filluan të debatonin për arsye banale, ndersa sherri bëri që treni të qëndronte i bllokuar për gati një orë.

Është dashur ndërhyrja e disa pasagjerëve të tjerë për të qetësuar situatën. Ndërsa treni është ndaluar në stacionin e Rufinas, për të njoftuar policinë.

Policia mori në pyetje dy protagonistët, për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.

Lini një përgjigje