Rozana Radi reagon për përdhunimin e 15-vjeçares: Stop dhunës ndaj grave

0
41

Rozana Radi ashtu si shumë të tjerë ka diçka për të thënë lidhur me rastin e përdhunimit në Shqipëri.

Këngëtarja bëri thirrje që të ndalohet dhuna ndaj grave dhe ftoi të gjithë të marshojnë më 4 Qershor.

“Stop dhunës ndaj grave. Mos e gezoftë jetën kurrë. U shoftë ne su shua. Ai vuri dor mbi ty. Që shkeli mbi një grua. Marshojmë Nesër ora 04:00 Sheshi Nene Tereza”, ka shkruar ajo.

Për ndryshe, rasti që nxiti debat në opinionin publik ka të bëjë me një 15-vjeçare e cila u shantazhua dhe përdhunua nga roja 65-vjeçar i shkollës ku po studionte.

Lini një përgjigje