Ronaldo ka mbledhur më shumë pikë se Messi në histori të Topit të Artë

0
3

Cristiano Ronaldo ka lënë mbrapa Lionel Messi në pikë të mbledhura në histori të Topit të Artë.

Portugezi dhe argjentinasi e kanë dominuar çmimin më të madh për një lojtar nga viti 2008 deri në atë 2017.

Messi e parakaloi Ronaldon në Topin e Artë, duke e fituar të gjashtin në karrierë në vitin 2019.

Por, kanali në Youtube, StatsTube, ka mbledhur të gjitha pikët që kanë fituar lojtarët për trofeun që jepet nga France Football.

Çmimi që jepet nga viti 1956 deri në vitin 2019, ka pasur ndër vite fitues të ndryshëm, derisa në vitin 2020 është anuluar për shkak të situatës me COVID-19.

Më poshtë mund të shikoni listën me 10-të lojtarët që kanë grumbulluar më së shumti pikë:

10# Johan Cruyff: 506 pikë

9# Kaka: 550 pikë

8# Michel Platini: 551 pikë

7# Franz Beckenbauer: 576 pikë

6# Ronaldo: 600 pikë

5# Virgil van Dijk: 679 pikë

4# Zinedine Zidane: 715 pikë

3# Luka Modric: 837 pikë

2# Lionel Messi: 2,961 pikë

1# Cristiano Ronaldo: 3,601 pikë.

Leave a Reply